Všetko o Taiji a Qigong

Tai Chi Chuan je tradičné čínske fyzické, mentálne a duchovné cvičenie. Historicky je, samozrejme, predovšetkým bojovým umením, ktoré v sebe obsahuje najlepšie prvky z čínskeho kung-fu, ale aj prvky tradičnej čínskej medicíny a práce s vnútornou energiou Chi – Chi Kung. S vývojom spoločnosti sa bojová zložka stala postupne menej dôležitou a do popredia vystúpil najmä jeho prospešný vplyv na fyzické a duševné zdravie.

PREČO CVIČIŤ TAI CHI?

Všetky účinky sú preverené stáročiami existencie Tai Chi Chuan a spolu s tradičnou čínskou medicínou a cvičeniami Chi Kung pomáhajú človeku dožiť sa vysokého veku v dobrej fyzickej kondícii.

FYZICKÉ ZDRAVIE

Podpora fyzického zdravia celého tela, rozvoj fyzickej kondície a pohybovej koordinácie.

DUŠEVNÉ ZDRAVIE

Vplyv na mentálne zdravie - zlepšenie schopnosti koncentrácie, udržania a prenášania pozornosti, rozvoj pohybovej pamäte.

ODSTRÁNENIE ZDRAVOTNÝCH ŤAŽKOSTÍ

Podpora pri odstraňovaní dlhodobých zdravotných problémov pohybového aparátu.

VNÚTORNÁ ENERGIA

Posilnenie odolnosti voči stresu a odstránenie vnútorného napätia, prehĺbenie pocitu vnútorného pokoja a vyrovnanosti.

OSOBNOSTNÝ ROZVOJ

Spoznanie vlastných schopností a možností, šanca posunúť ďalej svoje hranice.

VŠETKY VEKOVÉ SKUPINY

Cvičenie je vhodné pre všetky vekové skupiny. Či už ste aktívny študent, pracujúci v kancelárii alebo dôchodca.

Moje skúsenosti v číslach

0 +
Rokov skúseností
0 +
Spokojných klientov
0
Hodín cvičenia

O mne

Inštitút TAIJI, bol založený Bc.Miroslavou Sedliačikovou v roku 2003, ktorého hlavným cieľom je šíriť staroveké čínske kultúrne bohatstvo, pod ktoré určite patrí Tradičná čínska medicína, čínska filozofia, učenie filozofa „LaoZi“ (Lao-C’) a dávne čínske bojové, ale dnes hlavne zdravotné cvičenia, ktorými sú “QiGong” (čchi-kung) a “TaiJiQuan” (tchaj-ťi-čchüan). Toto čínske kultúrne bohatstvo sa šíri formou “Víkendových seminárov” a “Výukových kurzov” (pravidelných tréningov) tchaj-ťi-čchüan a čchi-kung v Bratislave a Piešťanoch.
     O “TaiJi” (tchaj-ťi) sa zaujím od roku 1998, ale až Univ. Doc. Jian Li vo Viedni jej umožnil v rokoch 2000-2004 pravidelne trénovať a učiť sa zostavy: “TaiJi 24” (Yang štýl), “TaiJi 42” (zmiešaná zostava štýlov Yang, Chen, Wu a Sun), “TaiJi Jian 42” (tchaj-ťi ťien) – zostava s mečom, “TaiJi ShanZi 52” (tchaj-ťi šan-c) – zostava s vejárom, “Čchi-kung – Pa-tuan-ťin” (8 hodvábnych brokátov).
     V Šaolinskom kláštore v Kerepéš (pri Budapešti) si v roku 2001 upevnila vedomosti o cvičení “Čchi-kung – Pa-tuan-ťin” (8 hodvábnych brokátov) a “TaiJi 24” (Yang štýl). Základom vonkajších štýlov “kung-fu” zostáv bez zbrane aj so zbraňou (dlhá palica, 9-článkový bič) sa venovala do roku 2005 pod vedením Šaolinských mníchov ShiFu Dr. Robert Lyons a ShiFu Zsolt Tekula.

Čo hovoria o mne moji klienti?

Et ligula sit quam, sapien lorem. Nec risus lorem vestibulum mi facilisis. Tincidunt urna accumsan nec risus lorem vestibulum mi facilisis.
Freya Sanz
Actress
Et ligula sit quam, sapien lorem. Nec risus lorem vestibulum mi facilisis. Tincidunt urna accumsan nec risus lorem vestibulum mi facilisis.
Mark Ficher
Mr. America
Et ligula sit quam, sapien lorem. Nec risus lorem vestibulum mi facilisis. Tincidunt urna accumsan nec risus lorem vestibulum mi facilisis.
Diana Burnwood
Mother

Kontaktuje ma

Kontakt

+421 902 890 888

mirka@taiji.sk

Napíšte mi správu